Krótka historia firmy

Autoryzowany dealer Volvo

Krótka historia firmy.
Początki VOLVO CAR WROCŁAW-BIELANY (do 2018 roku INTER-CAR BIELANY), oddziału firmy INTER-CAR II SP. z o.o. sięgają roku 1990, kiedy Pan Erwin Kempa założył w Zabrzu firmę zajmującą się importem samochodów amerykańskich do Polski. W 1994 roku stała się ona Autoryzowanym Dealerem Nr 1 Chrysler i Jeep w Polsce. Dzięki osobistemu zaangażowaniu założyciela nastąpił intensywny rozwój. Powstała nowa hala blacharni i lakierni, stacja kontroli pojazdów, a w roku 2001 powstał nowy salon sprzedaży i serwis, gdzie oprócz samochodów Chrysler i Jeep rozpoczęto również sprzedaż wraz z serwisowaniem samochodów ciężarowych Mitsubishi Center jako Autoryzowany Dealer. W roku 2000, na bazie wcześniejszych doświadczeń, powstała w Zabrzu firma INTER-CAR II SP. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz, która mieściła się przy ul. Wolności 540e.
W 2006 roku oddany został do użytku nowowybudowany salon wraz z serwisem marki Chrysler, Jeep, a potem również Dodge w Bielanach Wrocławskich, w sąsiedztwie autostrady A4. Kolejnym etapem działalności dealerskiej było uruchomienie w roku 2007 przez firmę INTER-CAR II SP. z o.o. salonu i serwisu samochodów Chrysler, Jeep i Dodge w Zabrzu przy ulicy Wolności 153. Zmiany w koncernie Chrysler LLC spowodowały konieczność zmiany marki na inną. W wyniku tego w miejsce marki Chrysler, Jeep i Dodge w Bielanach Wrocławskich w październiku 2010 roku rozpoczął działalność Autoryzowany Dealer Volvo, a obok niego w lutym 2011 roku wybudowany został Autoryzowany Koncesjoner CITROENA. Natomiast w Zabrzu miejsce Chrysler-a zajął Autoryzowany Koncesjoner CITROENA. Kolejne inwestycje firmy INTER-CAR II SP. z o.o. powstały na przełomie 2011/2012. Są to salony i serwisy Mercedesa oraz Citroena w Rybniku-Świerklanach.
Minęło kilka lat i firma INTER-CAR II SP. z o.o. podejmuje kolejne wyzwanie: budowa nowej siedziby firmy w Rudzie Śląskiej gdzie w maju 2019 roku przenosi się do pięknego nowoczesnego obiektu – salonu Mercedesa. Tymczasem w Bielanach Wrocławskich przebudowywany i rozbudowywany zostaje obiekt salonu VOLVO, który stał się największym salonem VOLVO w Polsce. Znajdują się tu: salon samochodów nowych, salon samochodów używanych VOLVO SELEKT oraz serwis Volvo przebudowany i dostosowany do najnowszych standardów VPS. Salon Citroena w Bielach Wrocławskich zostaje zamknięty.

Oddziały firmy INTER-CAR II SP. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej, ul. Szyb Barbary 3:
1. MERCEDES w Rudzie Śląskie (przeprowadzka w 2019 roku z Zabrza gdzie istniał od roku 2000)
2. VOLVO w Bielanach Wrocławskich, istnieje od października roku 2010
3. MERCEDES w Rybniku od 2011/2012

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również